User Tag List

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 20 z 31

Wątek: Jak uzyska? 100 FPS.

  1. #1
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie Jak uzyskać 100 FPS.

    W związku ze zbyt dużą ilością tematów zakładanych z problemami FPS postanowiłem napisać ten poradnik.


    SPIS TREŚCI


    1. Wstęp - co to są FPS?
    2. Komendy pokazujące liczbę FPS.
    3. Preferowane ustawienia gry.
    4. Synchronizacja pionowa
    5. Modele i confingi.
    6. Komendy zwiększające liczbę FPS.
    7. Sterowniki.
    8. Częstotliwość odświeżania monitora
    9. System
    10. Coś od siebie.



    1. Wstęp - co to są FPS?

    FPS ( Frames Per Second, czyli klatki na sekundę) - wartość FPS określa nam szybkość generowania animacji. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Aby animacja była płynna i nie wyglądała jak pokaz slajdów musimy mieć przynajmniej 30 FPS (klatek na sekundę) i nie może spadać poniżej, ponieważ oko ludzkie dostrzega średnio około 25-30 fps. W counter-strike 1.6 obraz jest płynny powyżej stałych 40fps, ale niestety ta wartość nie zapewnia nam do końca komfortowej gry, ponieważ w silniku HL1 na którym bazuje cs 1.6 przy wartościach poniżej 60 fps, w czasie strzelania z broni automatycznych takich jak Ak47 lub m4a1 celownik znacznie wolniej się kurczy co zwiększa rozrzut i utrudnia nam celowanie. Natomiast przy wartościach powyżej 100 fps nasza postać zaczyna chodzić wolniej, dlatego zalecaną wartością FPS dla graczy cs'a 1.6 zapewnijącą w pełni komfortową i płynną grę jest 70-100 FPS.

    2. Komendy pokazujące liczbę FPS.

    Są dwie metody pokazujące naszą liczbę FPS:

    • net_graph - po wpisaniu tej komendy, komputer wyświetla nam zazwyczaj w prawym, dolnym rogu ekranu liczbę klatek, loss oraz choke. Zalecana wartość - 3.

    Wygląda to mniej więcej tak:


    • cl_ showfps 1 - pokazuje w lewym górnym rogu ekranu liczbę klatek na sekundę. Wpisujemy to w konsoli lub w bezpośrednio w configu.



    3. Preferowane ustawienia gry.

    -rozdzielczość: 640 x 480 (im większa, tym mniej FPS)
    -tryb renderowania: OpenGL (dużo więcej FPS, jednak średnia grafika)
    -jakość kolorów: 16 bit (niby 16 bitów daje jakieś tam FPS, jednak nie polecam ustawienia tego. Chyba nikt nie lubi być bity przez smouga)

    Ustawienia te znajdziemy oczywiście w Counter Striku, options -> video.



    4. Synchronizacja pionowa.

    Synchronizacja pionowa jest bardzo ważnym czynnikiem, jeżeli chcemy uzyskać 100 FPS. Daje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt FPS. Wiele osób uważa, że ona nic nie daje i to jest "oszukiwanie samego siebie". Ja u siebie zobaczyłem poprawę, dlatego jak najbardziej polecam tą opcję. Synchornizacja pionowa musi być wyłączona! Możecie to zrobić w swoich kartach graficznych. Szczegółową instrukcję do dwóch kart graficznych znajdziecie TUTAJ

    5. Modele i confingi.

    Ścieżka: sciezka D:\Program Files\Steam\steamapps\xxx\counter-strike\cstrike\models (jeżeli mamy polską wersję steama to /csstrike_polish)

    HighFPSconfig - KLIK
    HighFPSmodels - KLIK

    UWAGA! Modele i confingi mogą znacznie popsuć grafikę!

    6. Komendy zwiększające liczbę FPS.

    # gl_playermip 2 - Zmienia jakość modeli graczy w OpenGL. Znaczne przyśpieszenie działania CS.

    # gl_picmip 2 - Zmienia jakość tekstur w OpenGL. Znacznie przyśpiesza działanie gry, ale drastycznie pogarsza grafikę.

    # max_smokepuffs 0 - Ustala maksymalną ilość 'dymków' pojawiających się po uderzeniach kul.

    # max_shells 0 - Ustala maksymalną ilość widocznych łusek. Podobnie jak max_smokepuffs ustawienie na 0 powoduje znaczne przyśpieszenie gry.

    # fastsprites 1 - Zmienia jakość dymu z granatów. Ustawienie na 1 zapewnia przyśpieszenie grafiki, przy połprzezroczystym(!) dymie.

    # fps_max 101 - Maksymalna liczba klatek na sekundę. Niższe ustawienie zmniejsza obciążenie procesora.

    # mp_decals 20 - Maksymalna ilość wyświetlanych logo, dziur po kulach. Powoduje widoczne przyśpieszenie działania gry.

    # hisound 0 - Zmniejsza jakość dźwięku, jednocześnie przyśpieszając działanie gry.
    loadas8bit 1 Podobnie jak 'hisound' zmniejsza jakość dźwięku (do 8bit).

    # bgmvolume 0 - Wyłącza CD Audio.

    # gl_smoothmodels 0 - Wyłącza wygładzanie modeli (tylko dla kart Voodoo3, Riva TNT2 i lepszych).

    # gl_round_down 1 - Zmienia wygładzanie tekstur (tylko dla kart Voodoo3, Riva TNT2 i lepszych).

    # gl_cull 1 - Renderuje jedynie widoczne elementy.

    # gl_keeptjunctions 0 - Pokazuje niedokładności (szczeliny) w teksturach.

    # gl_max_size 128 - Ustala rozdzielczość tekstur.

    # gl_texsort '0' 128 - Wyłącza sortowanie textels.

    # gl_clear 0 - Zmienia jakość tekstur.

    # r_dynamic 1 - Włącza dynamiczne oświetlenie.

    # r_mirroralpha 0 - Wyłącza refleksje swiatła.

    # r_norefresh 0 - Nie odswieża konsoli oraz hud'a jeśli nie ma takiej potrzeby.

    # gl_round_down 3 - Mniejsza jakość tekstur.

    # cl_weather 0 - Wyłącza efekty pogodowe (np. deszcz na azteku).
    Według mnie najważniejsze. Więcej na pewno znajdziecie w internecie.

    7. Sterowniki.

    Wybór dobrych sterowników do naszej karty graficznej również jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na jakość, płynność oraz stabilność gry. Należy pamiętać, że najnowsze nie znaczy najlepsze. Polecam zainstalować sterowniki dołączone do naszej karty graficznej. Możemy również ściągnąć z internetu, najbardziej stabilne dla naszej karty. Jest kilka szkół mówiących jakie sterowniki najlepiej instalować. Wybór już pozostawiam wam.

    8. Częstotliwość odświeżania monitora.

    a. Co to w ogóle jest?

    Częstotliwość odświeżania w monitorze, jest to ilość wyświetlanych klatek w czasie 1 sekundy. Czyli jeżeli mamy częstotliwość odświeżania 60hz to nasz monitor jest odświeżany 60 razy w czasie sekundy, przy 100hz - 100 razy na sekundę itd. Najlepiej jest ustawić maxymalną ilość wyświetlanych klatek, jaką obsłuży nasz komputer.

    b. Zmiana częstotliwości odświeżania monitora w Windowsie.

    Klikamy prawym przyciskiem myszy na pulpit -> właściwości -> ustawienia -> zaawansowane -> klikamy w zakładkę "monitor" -> w ustawieniach monitora ustawiamy odpowiednią częstotliwość i klikamy w "zastosuj".



    c. Zmiana częstotliwości odświeżania w Counter Strike'u.

    Wchodzimy w Steamie w zakładkę "Gry" -> wyświetl bibliotekę gier -> po lewej powinna nam się ukazać gra "Counter-Strike", klikamy ppm -> właściwości -> w pierwszym okienku "ogólny" klikamy na "parametry startowe" i wpisujemy "-freq xxx" (w miejsce xxx liczbę Hz, taką samą jaką wpisaliśmy w windowsie)




    9. System.

    Ważnym czynnikiem jest oczywiście dbanie o nasz system. Regularne odkurzanie komputera (zarówno w systemie jak i wewnątrz komputera) powinno mieć się w nawyku. Użytkownicy często skarżą się, że mają dobrego kompa, a nie mogą uzyskać tych wymarzonych 100 FPS i od razu lecą do sklepu kupować nowe karty graficzne, procesory itp. Winą może być po prostu zasilacz. Należy pamiętać, że jest on ważną częścią komputera.

    10. Coś od siebie.

    Przypominam, że wszystkie działania robicie na własną rękę! Niektóre opcję nie są dozwolone w ligach ESL, GB. W poradniku napisałem same najważniejsze rzeczy, nie chciałem się za bardzo rozpisywać. W paru przypadkach użyłem odsyłaczy, żeby nie tracić zbędnego miejsca.
    Często jest tak, że na non steamie mamy więcej fps. Dlaczego? Myślę, że to przez niektóre update'y, które robi VALVE. Poradnik zapewne jeszcze nie raz będę edytował, ponieważ na pewno mi się coś przypomni. Mam nadzieję, że się przyda i wielu osobom pomoże. Wszelkie błędy proszę kierować do mnie.

    Na koniec życzę wszystkim plajerom cs'a, równych, okrągłych, niespadających, regularnych 100 FPS. ;d

    Źródło:
    • własne

    • board.counter-strike.pl
    Ostatnio edytowane przez SedaN* : 29-08-2010 o 16:30

  2. #2
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    88
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Nie lepiej połączyć tego jakoś z moim i dać jeden? xd
    http://forum.toproste.pl/showthread.php?t=73900

  3. #3
    VIP DonieX <3's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    487
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Powiem tak : Widać, że się napracowałeś i przyda się to osobom, które grają na 30 fpsach?
    Coś ode mnie, modeli bym nie polecał chyba, że ktoś woli grać na kwadraciakach . Dużo osób narzeka na komputery, że mają dobry sprzęt i im nie działa, wystarczy pogłówkować. Ja mam komputer od komunii (Czyt, pare lat) jedyne co do tej pory było dodawane/wymieniane. To wrzuciłem 1GB Ram, co to oznacza? Że mam śmieszne 1,512 GB ram i jakoś bez problemu osiągam w grze po 100 fpsów. Wszystkie te opcje zwiększania fpsów znałem, prócz niektórych komend w csie.
    Powiem jeszcze raz, że SedaneK się napracował, wielu z Was powinno to pomóc. Reput ;o
    'Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać'

  4. #4
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viid' Zobacz post
    Nie lepiej połączyć tego jakoś z moim i dać jeden? xd
    http://forum.toproste.pl/showthread.php?t=73900
    Nie wiedziałem, że też będziesz mniej więcej o tym robił. :< Jednak nasze poradniki się trochę różnią. Mój jest bardziej ogólny i rozwinięty, a Twój skupia się bardziej na czterech opcjach. Masz predyspozycje, to zrób kolejny poradnik. ;d

    #Kazek
    Właśnie sedno sprawy tkwi w tym, że gracze APO z reguły mają słabe sprzęty (z tego co widziałem po tematach itp).
    Ostatnio edytowane przez SedaN* : 01-06-2010 o 18:10

  5. #5
    #top #moderator #2014 #2015 KaZeK's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Miasto
    Brzeszcze
    Posty
    1 247
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Większość już ma takie kompy że ohoho ;d
    Ale niektórzy mają rzęchy i słabo z fps'ami ;D

    Napracowałeś się i należy się + : ) 10/10
    [Kmq] 1-1505
    [Bart] 2927 - 2939 | 2983 - 3021
    [Zarexoholik] 3108 - 3134
    [Tru] 1 - 2618

    z przerwami


  6. #6
    Mastah! Vivek's Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    1 025
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    ale po co? dla wiekszosci forumowiczow wystarczy fps_max 999, fps_modem 999, developer 1 bo mysle ze nikt tu nie ma przedwojennych kompów ;o

  7. #7
    Nabijacz postów Osecik's Avatar
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Miasto
    Tułowice
    Posty
    527
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Dzięki Ci wielkie za ten link do kart graficznych. Może bardziej gram w CS:S ale widzę znaczną poprawę. FPS'y mam ok. 60-110, a jak wybucha granat nie spadają mi one do ok.20 (tak jak było to wcześniej).

  8. #8
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivek Zobacz post
    ale po co? dla wiekszosci forumowiczow wystarczy fps_max 999, fps_modem 999, developer 1 bo mysle ze nikt tu nie ma przedwojennych kompów ;o
    A ja myślę, że ty nie masz o tym pojęcia. Zastanów się nad tym co napisałeś. Zdziwiłbyś się, cs obciąża procesor i nawet przy całkiem dobrych sprzętach fps czasami spadają. Tym bardziej na serverze APO, gdzie gra po 20 osób. A poza tym dość dużo już było tematów zakładanych z problemami FPS.

  9. #9
    Łowca postów ajee's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    233
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    UWAGA!!!!!!!!
    W PORADNIKU JEST BŁĄD!


    -freq powinno być takie same jak odświeżanie monitora kolo.

    TURBO KATOWICKA RAKIETA

  10. #10
    VIP DonieX <3's Avatar
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    487
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vivek Zobacz post
    ale po co? dla wiekszosci forumowiczow wystarczy fps_max 999, fps_modem 999, developer 1 bo mysle ze nikt tu nie ma przedwojennych kompów ;o
    fps_modem zazwyczaj ustawia się pod względem internetu.
    fps_max 999 ? Dojebałeś teraz. ;oo
    developer 1? Zwiększa liczbę fpsów, lecz mysz się tnie przy tym. ;oo

    @Top,
    jak mówiłem, dobry poradnik.
    'Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać'

  11. #11
    Banned
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 913
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Mam sux kompa i zrobiłem to już wcześniej żeby mieć więcej FPS.
    Dobry poradnik, 9/10.

  12. #12
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajee Zobacz post
    UWAGA!!!!!!!!
    W PORADNIKU JEST BŁĄD!


    -freq powinno być takie same jak odświeżanie monitora kolo.

    Koleś, widzę, że ktoś tu ma problemy z czytaniem

    (w miejsce xxx liczbę Hz, taką samą jaką wpisaliśmy w windowsie)
    Następnym razem pierw przeczytaj, a potem nabijaj posta.

    #edit
    Jeżeli zobaczycie jakiekolwiek błędy (nawet literówki) to piszcie w tym temacie. Tylko zastanówcie się parę razy, nie tak jak dwóch użytkowników wyżej.

    #down
    Pisz za siebie, bo nie sądzę, żeby inni też jeszcze nie opanowali umiejętności czytania. Kopiowanie poradników? Widzę, że zabrakło Ci riposty. :< Daj link do poradnika, który skopiowałem. Komendy zasięgnąłem z internetu (napisałem w źródle), bo nie jestem robotem i nie znam wszystkich na pamięć. Dla Twojego dobra - nie pisz więcej, bo się kompromitujesz.
    Ostatnio edytowane przez SedaN* : 05-06-2010 o 10:57

  13. #13
    Łowca postów ajee's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    233
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    @2up

    Na lapku na W7 wyciągam 700FPSów. w CSie.
    więc ogarnij :*


    TO NASTĘPNYM RAZEM WRZUCAJ DOBRE OBRAZKI BO WĄTPIE ŻE KTOŚ BEDZIE CZYTAC TYLKO USTAWI ......

    kopiowanie poradników z neta jest chuijowe.

    TURBO KATOWICKA RAKIETA

  14. #14
    Mastah!
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Miasto
    Płock
    Posty
    1 202
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajee Zobacz post
    @2up

    Na lapku na W7 wyciągam 700FPSów. w CSie.
    więc ogarnij :*


    TO NASTĘPNYM RAZEM WRZUCAJ DOBRE OBRAZKI BO WĄTPIE ŻE KTOŚ BEDZIE CZYTAC TYLKO USTAWI ......

    kopiowanie poradników z neta jest chuijowe.
    szczym morde gimbusie


    Topic
    Fajny poradnik Chociaż i tak nie ma mój łeb, pociskam boty. XD
    „Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie.” Niccolo Machiavelli
    Tett 0-? [700]

  15. #15
    Łowca postów Flamaster's Avatar
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    295
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    W związku ze zbyt dużą ilością tematów zakładanych z problemami FPS postanowiłem napisać ten poradnik
    Poradnik skopiowany
    Jeżeli nie potrafisz sam napisać poradnika to po co go kopiować ... może lepiej dodać link do strony.
    @topic
    Pozdro&Poćwicz
    Ostatnio edytowane przez Flamaster : 22-06-2010 o 10:59

  16. #16
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flamaster Zobacz post
    Poradnik skopiowany
    Jeżeli nie potrafisz sam napisać poradnika to po co go kopiować ... może lepiej dodać link do strony.
    @topic
    Pozdro&Poćwicz
    Dobrze, a teraz powiedz co skopiowałem Może pierw przeczytaj cały poradnik, a potem zacznij płakać i pisać takie głupoty. Poradnik napisałem sam. Wszystkie sposoby znam ze swojego doświadczenia, bo też kiedyś miałem problemy z fps i czytałem dużo w internecie. Tutaj zamieściłem najważniejsze sposoby, które mi najbardziej pomogły w uzyskaniu 100 FPS. Wszystko starannie, logicznie opisałem. Więc nie pierd*lcie mi takich głupot, że skopiowane, bo tak naprawdę nie macie o niczym pojęcia. Co niby skopiowane? Sposobów nowych nie wymyśle. Dałem dużo rad i opinii ode mnie.

  17. #17
    Mastah! ViVuSeK's Avatar
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    1 254
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Bardzo doskonały poradnik.
    Według mnie zasługuje na pochwałę bo napracowałeś się nad nim i to widać doskonale daje 10/10..Przyda się wielu początkującym w CS i nie tylko.

  18. #18
    Don't look at me... Xelix's Avatar
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    1 234
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Jak zrobić żeby te komendy włączały się przy starcie csa ? Mam NS
    Zapraszam do odwiedzenia mojej nowej strony:
    pijtanio.pl - znajdź najtańszy bar w Twojej okolicy!

  19. #19
    VIP SedaN*'s Avatar
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Miasto
    Wrocław :O
    Posty
    1 799
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xelix Zobacz post
    Jak zrobić żeby te komendy włączały się przy starcie csa ? Mam NS
    Wpisz te komendy w config.cfg.

  20. #20
    Banned
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1 492
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

    Domyślnie

    Ja wyłączyłem tylko synchronizacje i odrazu 100fps :c

Zasady Postowania

  • Nie możesz zamieszczać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać postów
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •